Články & návody

Firmy pro Vás

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

Na co si dát pozor při výběru kojeneckého oblečení?

Dětská pokožka je velmi jemná, a proto je třeba vybírat vhodné kojenecké oblečení, které ji nezpůsobí žádné nepříjemné podráždění, umožní dítěti se pohodlně pohybovat, a bude také pěkně vypadat. Ne každé oblečení však tyto podmínky splňuje a špatný výběr může způsobit nemalé potíže. Při výběru vhodného kojeneckého oblečení bychom tedy měli zvažovat několik aspektů.

Materiál

Materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno, je nejdůležitější věc, na kterou by se každá maminka měla před koupí jakéhokoliv kousku soustředit. Uvádí se, že nejvhodnějším materiálem pro kojence je bavlna či len.  Tyto dva oblíbené materiály jsou totiž prodyšné a velmi příjemné, tudíž i vhodné pro celodenní nošení. Pokud je to možné, vyhněte se syntetickému materiálu, který může pokožku podráždit.

Střih

Samozřejmě i správný střih hraje velmi důležitou roli. Je potřeba, aby se vaše miminko cítilo dobře a oblečení ho nikde neškrtilo či netlačilo. Uvědomte si, že kojence budete velmi často svlékat nebo převlékat, a proto by k tomu mělo být oblečení uzpůsobeno. Praktické rozepínání kojeneckého body je nezbytné.

Velikost

S pohodlím dítěte je také velmi úzce spjato zvolení správné velikosti, což může být někdy taktéž docela složité. Oblečení by nemělo být příliš upnuté, ale ani příliš velké či volné. Pokud si s velikostí nevíte rady, raději si nechejte poradit přímo ve specializovaném obchodě. Téměř v každém obchodě totiž narazíte na rozdílnou tabulku velikostí, proto si ji raději vždy pečlivě prohlédněte a miminko přeměřte.

Cena

I cena je důležitým aspektem výběru. U dětí upřednostňujte spíše kvalitu před nízkou cenou, neboť nekvalitní oblečení může podráždit pokožku, či dokonce spustit alergickou reakci.