Články & návody

Firmy pro Vás

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

Vintage móda není jen pro starší ročníky

Ať se píše rok 1920 nebo 2015, mezi módními styly se rozdíl stírá. Naopak, vintage a retro se vrací do módy a poukazuje na své originální střihy, barvy a vzory. V oblečení i interiérech je vintage vítanou záležitostí. Domu dodá útulnosti a vašemu šatníku něžnost. Pojďme se věnovat oblečení, tyhle tipy se vám rozhodně neztratí. Kdo ještě k vintage nepřičichl, neví, oč přichází. Květinové vzory, pruhy, srdíčka a puntíky vás rozveselí. Budete sice působit mírně dětsky, ale o tom tento styl prostě je. 

Taková móda vám v dnešní době ubere pěknou řádku let

Nejrůznější kraječky a volánky se o to postarají. V tomto stylu se budete cítit jako malá holčička, která si na dvorku hraje s kočárkem a stejně oblečenou panenkou. Jen si vzpomeňte, jak jste jako dítě prolézala babičce skříně a nalézala tam nejrůznější modely, které jste si zkoušela oblékat. Krásně voněly, že? Dříve se do šatníků dávala vonná mýdla, která zaručovala, že prádlo bude vonět, i když ho tu uložíte na příštích pár desítek let.

Zahrajte si na dámu

Věřte tomu nebo ne, ale i nápadníci se za vámi jen pohrnou. Proč? Budete prostě jiná, než všechny ostatní. Jako byste přišla z jiného světa nebo přímo z módního mola či světnice vašich prarodičů. Období první republiky s sebou strhlo spoustu nových výstřelků do módy. Sukně se zkrátily, ženy začaly hledat inspiraci i v mužském šatníku, nosily se také kalhoty a plno kostýmků. Odložilo se několik vrstev spodniček a korzetů. Ženy se cítily lépe a neoblékaly se přes půl hodiny. Ikonou dřívějších dob se stala francouzská módní návrhářka Coco Chanel, jež vnesla do módy modernu. Ke svému novému stylu neopomeňte na parfém, to by vám Gabrielle Chanel zřejmě neodpustila, považovala ho za nezbytnost.