Články & návody

Firmy pro Vás

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

Podle čeho vybrat kabelku do školy?

Nový školní rok se nezadržitelně blíží a s ním také čas začít přemýšlet nad tím, do čeho všechny ty sešity a učebnice letos naskládat. Tento problém řeší rok co rok zejména všechny mladé slečny, které chtějí svůj otrhaný batoh vyměnit za moderní tašku. Jak tedy vybrat ideální kabelku do školy?

Velikost a kvalita na prvním místě

Vždy si musíte uvědomit, že kabelka není jen obyčejným módním doplňkem, ale především naším neopomenutelným každodenním pomocníkem. Stačí se jen na chvilku zamyslet, co všechno u sebe běžně nosíte, a je hned jasné, že vaše nová školní taška toho musí opravdu hodně vydržet. Kromě všech školních pomůcek se do ní totiž musí vlézt také peněženka, deštník, mobilní telefon a samozřejmě i pití a svačina.

Všechny tyto věci však vyžadují nejen dostatek prostoru, ale také i něco váží, tudíž musíte vybrat takovou kabelku, která tento nápor hravě zvládne a nezačne se po pár týdnech užívání trhat a párat. Módní značka není vždy zárukou vysoké kvality. Tu totiž ovlivňuje především materiál. Mezi nejpevnější a nejodolnější se řadí kůže.

Myslete i na pohodlí

Nezapomínejte na to, že kabelku budete muset v průběhu dne neustále někam přenášet. Aby vás z věčného nošení nezačaly bolet ruce, jsou ideální volbou kabelky přes rameno, které si můžete jednoduše zavěsit a ruce vám tak zůstanou volné. Kabelku si pak můžete libovolně přehazovat přes jedno, nebo druhé rameno.

Vsaďte na nadčasovost

U výběru školní tašky hleďtě spíše na nadčasovost a praktičnost než aktuální módní trendy. Proč? Kabelka, kterou budete nosit denně, by vám měla ladit s každým oblečením v průběhu celého roku. Volte tedy klasické styly a neutrální barvy, které se hodí vždy a ke všemu. 

Fotografie