Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Jak pečovat o snubní prstýnky?

Snubní prsteny, které si při obřadu vzájemně nasazují ženich s nevěstou, patří mezi hlavní symboly celé svatby, a hlavně také lásky mezi novomanželi. Tyto prstýnky pak doprovázejí dvojici mnohdy i celý život, a právě proto je důležité nezanedbávat jejich péči. Jelikož jsou tyto prsteny vystaveny každodennímu nošení, působí na ně mnoho nejrůznějších vlivů, které mohou snižovat přirozený lesk tohoto šperku. Jak bychom tedy měli o snubní prstýnky správně pečovat, aby vypadaly stejně krásně i po dlouhé době?

Odolnost prstenu závisí nejvíce na materiálu, ze kterého byl vyroben. Jelikož se počítá s tím, že budou kroužky vystaveny každodennímu nošení, vyrábějí se z odolných materiálů. Ovšem i snubní prsteny z bílého zlata, které jsou v poslední době velmi oblíbenou volbou, zejména pro svou odolnost a moderní vzhled a třpyt, musí být podrobeny opatrnosti a pravidelné péči, díky které budou prsteny stále jako nové.

Nezapomínejte prsten sundávat

Zejména při některých domácích pracích byste měli prsteny rozhodně sundávat. Jednou z takových prací je například úklid, při kterém by se mohl šperk dostat do kontaktu s některými chemikáliemi, jež jsou v mnoha čisticích přípravcích. Při kontaktu s takovou látkou byste mohli prstýnek dokonce trvale poškodit.

Kromě domácích prací nezapomínejte také na jiné aktivity, při kterých by se mohl šperk dostat do kontaktu s chemikálií. Sundávejte je tedy například i při návštěvě bazénu, v němž je přítomen chlór.

Svěřte je do péče profesionálů

Není nad to, nechat si snubní prsteny pravidelně překontrolovat a vyčistit o zkušeného zlatníka. Obnoví se tak jejich oslnivý lesk vy můžete mít jistotu, že jsou prsteny v dobrých rukou. 

Fotografie