Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Naučte se vybírat náušnice podle typu hlavy

Dnes je na trhu velký výběr náušnic. Nebudeme vám teď radit ohledně jejich kvality, i když je všem jasné, že drahé kovy mají vyšší životnost, než třeba bižuterie. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, když sáhnete „vedle“ tvarem náušnic. Ne všechny náušnice podtrhnou vaše přednosti a lesklé, pěkně drahé náušnice, tak budou doma ležet netknuté. Není to škoda? Je na čase se podívat, jaké náušnice jsou pro vás ty pravé.

Kulatý obličej

Kulatý obličej potřebuje opticky prodloužit, možná to zní i logicky. V praxi se tak na večírku blýskněte s visacími náušnicemi a nebojte se jejich decentní podoby využít i v práci. Experimentujte s geometrickými tvary, různé čtverce, obdélníky a trojúhelníky vám budou slušet. Váš obličej se protáhne a zeštíhlí. 

Čtvercový obličej

Jelikož máte hrubší rysy, rozhodně nevolte náušnice s ostrými hranami. Čtvercové náušnice sluší více baculatějšímu obličeji. U vás je potřeba kontury obličeje zjemnit. Docílíte toho s náušnicemi, které jsou méně nápadné. Na materiálu až tolik nezáleží, pokud máte zvolit náušnice podle tvaru obličeje. V tomto případě vám sednou náušnice menších rozměrů, třeba kovové pecičky nebo slzičky. Když si vyčešete vlasy do moderního drdolu budou vidět i ty nejjemnější náušnice. 

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový obličej se vyznačuje vystouplejší bradou. Rozhodující je tedy upozornit na náušnice, ale zase ne za každou cenu. Když máte dlouhé vlasy ano, pokud jste majitelkami kratších sestřihů, budou vám slušet menší náušnice. Hodí se k vám kruhové, kapkové, oválné i pyramidové náušnice. 

Oválný obličej

Oválnému obličeji bude slušet i stejný tvar náušnic. Oválky, spirálky, slzy, ale pozor, jen ať nepřesahují spodní hranu čelisti, jinak se váš obličej o pár čísel prodlouží, což jistě nechcete. Nemusíte se bát ani drobných náušnic ve formě perel nebo drahých kamenů.