Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Piercing: ozdoba, která může být nebezpečná, naučte se o něj pečovat

Piercing sám o sobě nebezpečný není, ale když je špatně aplikován nebo se o něj nestaráte, můžete se pěkně spálit. Rozhodně si nepropichujte žádné části těla sami, ublížíte si. Při propichování a vkládání piercingu na místo určené, je potřeba řadu zkušeností. Jenže ani ty v praxi nebudou dostačující, když se neprovede dobře samotná aplikace. Některá vlhčí místa jsou citlivější a hůře se hojí, např. jazyk nebo genitálie. Neměla by se podceňovat příprava ani následné péče. 

Dezinfekce a sterilizace 

Místo vpichu je nutné odezinfikovat, než jehla prorazí kůži. Nástroje, které se při aplikaci piercingu používají, projdou sterilizátorem, aby se dodržel přísný aseptický postup. Jedině tak zabráníte riziku infekce, která je tu skutečně veliká. Také je potřeba chránit tatéra i sám sebe tím, že člověk, který vám piercing provádí, má na sobě navlečeny sterilní rukavice. V kostce je to vše, co je potřeba udělat před a při samotné aplikaci, ale vy jste se zatím na péči o piercing nepodíleli. 

Vše vás teprve čeká! 

Tatér by vás měl poučit, jak o piercing pečovat v bezprostředních hodinách po aplikaci. Domů odcházíte s přelepenou rankou, kterou je následně potřeba odlepit. I zaschlá krev je pro pomnožení bakterií rájem. Když ranku odlepíte, měli byste vědět, že mořská sůl je výborným dezinfekčním prostředkem. Stačí jí smíchat s trochou vody a ranku vyplachovat. Další dny můžete začít používat i antibakteriální mýdlo, když se ranka zacelí úplně, máte vyhráno. 

Ne nadarmo vás však tatér bude varovat před případnou infekcí, když nedodržíte jeho pokyny. Týkají se i předčasného letního koupání na koupalištích a v bazénech. Infekce se projevuje zarudnutím, bolestivostí, otokem a sekretem z rány. Včas tak identifikujte zánět a běžte