Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Jaké jsou druhy pedikúry a jejich výhody

Mokrá pedikúra

Jak je již popsáno, klasická mokrá pedikúra spočívá v namáčení nohou ve vodě s různými přísadami. Ve vodě dochází ke změkčení kůže a nehtů, což usnadňuje péči. Mezi další výhody patří hloubkové čištění a relaxace spojená s masáží nohou. Samozřejmě toto ošetření může přinést i své nevýhody. Celý proces trvá delší dobu a také zde existuje větší riziko infekce při nedodržení správných hygienických opatření.

Suchá pedikúra

Suchá přístrojová pedikúra je velmi oblíbeným typem. Využívá speciální elektrické nástroje pro odstranění ztvrdlé kůže a nehtů. Metoda se obejde bez ponoření nohou. Velkým plusem je bezpečnost pro diabetiky, větší přesnost a také rychlost. Co někomu nemusí vyhovovat, je vyšší cena oproti klasické mokré pedikúře.

Kombinovaná pedikúra

Jestli chcete mít jistotu maximální efektivity, existuje tzv. kombinovaná pedikúra, která zahrnuje obě již zmíněné metody. Vašim nohám se dostane komplexní péče, ale bohužel ne každý salón tuto službu nabízí.

Medicinální pedikúra

Trápení se zdravotními problémy nohou, jako jsou plísně, zarostlé nehty nebo nehtové deformace, cíleně řeší medicinální pedikúra. Oproti klasické pedikúře zlepšuje zdraví a zároveň se snaží předcházet problémů, což je veliké pozitivum. Mezi negativní vlastnosti lze zařadit nutnost pravidelných návštěv pro vyřešení zdravotních obtíží.

Wellness

Poslední typ pedikúr je wellness. Ta se primárně zaměřuje na relaxaci a estetiku. Kladné vlastnosti této metody se řadí úlev od stresu a krásné nohy. Mínusem se stává znovu vysoká cena.

Možná si říkáte, která metoda procedury je pro vás nejvhodnější. Zvolte takový, který nejvíce odpovídá vašim individuálním potřebám a vašemu zdravotnímu stavu. Co je vhodné pro jednoho, nemusí být i pro druhého. Proto se vždy řiďte svým vnitřním hlasem. 

Pedikúra je důležitá pro zdraví vašich nohou a samozřejmě i pro krásný vzhled. Nebojte si dopřát trochu luxusu a navštívit Salon Beauty sídlící v Brně. Nabízí procedury přístrojové a kombinované pedikúry. Jestli si ale nevíte rady s výběrem, neváhejte salón kontaktovat. Rádi s vámi prokonzultují jednotlivé varianty a najdou s vámi ideální řešení podle vašich potřeb a preferencí.

Fotografie