Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Jakou barvu oblečení? Poznejte význam psychologie barev

Každý z nás preferuje jiné barvy na oblečení podobně jako v interiéru. Věděli jste však o tom, že i psychologie barev nás může ovlivňovat? Není to jen o naší povaze. Temperamentní lidé sice mají rádi ve svých šatnících červenou, romantické duše růžovou a po zelené sáhnou jedinci duševně vyrovnaní i nevyrovnaní, ale jedno je jisté, barvou můžeme vyjádřit své momentální psychické rozpoložení. Smutek vyjádříme černou, naději modrou a žlutou zase veselost. Jakou oblíbenou barvu máte vy? Nemusíte se jí nutně držet i na oblečení, dejte šanci také jiným barvám a nechoďte neustále v jednom a tom samém!

Barvy nabité energií

Cítíte se oslabeni, vaše energie pokulhává a v práci nepodáváte takové výkony, jaké byste očekávali? Červená, oranžová a žlutá vám dodají sebedůvěru, povzbudí vás k aktivitě. Jen pozor, červená podněcuje i chuť k jídlu a zvyšuje tepovou frekvenci. Dynamičnost těchto barev vám však pomůže nabudit optimismus a tvůrčí činnost. Poněkud konzervativnější barvy jsou ve studenějších odstínech. 

Barvy přinášející vyrovnanost a klid

Ne každý je však předurčen k tomu, že bude nosit červenou a oranžovou, když takové barvy nemusí. Rozhoduje také pracovní prostředí, kde je potřeba zachovat jisté dekorum. Eleganci a pocit serióznosti vzbudíte v modré a zelené. V modré barvě je ukryto plno vlastností, třeba rozum, komunikace a rozvaha, v zelené barvě přátelskost a důvěra. Podobně jsou na tom i zemité barvy, např. hnědá. Jen už nebudí v protějšku takový respekt. Na důležité pracovní schůzky se nedoporučuje zelená a hnědá barva oblečení. Klient se na vás bude hůře soustředit a nebude vás brát jako autoritu. Těmito barvami ho sice uklidníte, ale pozor, ať mu nevynesete spánek! 

Bílá barva je jako stvořená pro kombinování

Stejně jako v interiérech je i na oblečení bílá barva jakýmsi neutrálním mezníkem oddělujícím od sebe jiné barvy. Bílou barvou dokážete ztlumit intenzitu jiných barev a celý outfit zjemnit. Ne nadarmo je bílá symbolem čistoty a elegance i pro nevěsty. Je to vznešená barva, která dokáže prozářit člověka, aniž by musel mít opálenou pokožku - zaujme na první pohled. S bílou se hodně často kombinuje černá nebo jiné tmavé podtóny. Dokáže totiž zvrátit jejich temnotu a dodat příjemný kontrast. Černá s bílou nikdy nezevšední mužům v oblecích, ale ani ženám na šatech, sukních a sáčkách. Formálnost se bez nich téměř neobejde. V případě světlých barev krásně koresponduje a vytváří kompaktní dojem.

Mezi bílou a černou je ještě šedá barva, říkejme jí spíše antracitová. Jelikož se s ní kombinuje podobně jako s bílou, dokáže z vás vyzařovat pozitivní energii tak, aby se vám lidé otevřeli a plně vám důvěřovali. Plno lidí si jí oblíbilo s fialovou. Fialová barva je éterická, mystická a tajemná, zvládne však i motivovat správným směrem.