Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Permanentní make-up pro trvalou krásu

Patříte mezi ty pečlivé ženy, které neberou svůj vzhled na lehkou váhu a tráví každé ráno v koupelně minimálně hodinu, než jsou spokojeny s výsledkem svého make-upu? Trávily byste raději část tohoto času v klidu nad šálkem kávy s vaší milovanou polovičkou? Právě pro vás by mohl být řešením permanentní make-up, díky kterému vaše ranní líčení bude rychlejší a jednodušší.

Je permanentí make-up skutečně trvalý?

Permanentní make-up už možná nezažívá takový boom, jako tomu u nás bylo v devadesátých letech, ale díky moderním postupům aplikace, které zaručují perfektní výsledky, se v posledních letech stává opět oblíbenějším.

Princip permanentního make-upu je podobný tetování. Rozdíl je v použitém pigmentu a v hloubce provedení vpichů tetovací jehly. Tato odlišnost má vliv zejména na trvanlivost permanentího make-upu, která narozdíl od tetování není celoživotní. Permanentní líčení vám vydrží zhruba 3 roky až 5 let. Tato doba se liší v závislosti na typu pokožky nebo také na četnosti vystavování pokožky slunečnímu záření.

Trvalý make-up pro oči, obočí i rty

Použití permanentního líčení je rozmanité. Nejoblíbenějším se stává trvalá úprava obočí a to zejména díky technice microblading, zvané také vláskování. Při této metodě se pomocí mikročepelky s různým počtem jehliček vykreslují do obočí chloupky. Díky těmto imitacím jemných chloupků se stává obočí více výrazné. Pomocí microbladingu lze ovlivnit i jeho tvar, což ocení zejména ženy, které s tvarem svého obočí nejsou spokojené. V neposlední řadě lze trvalou úpravou obočí ovlinit i jeho barva.

Další možností je korekce či zvýraznění oční linky. Tento druh permanentního líčení je vhodný zejména pro ženy, které použití očních linek berou jako nutnost a jejich líčení se bez nich neobejde. Pokud patříte mezi tyto ženy, trvalé oční linky si určitě zamilujete. Budou vypadat stále stejně, i bez vašeho každodenního urputného snažení o krásnou rovnou linku. Vaše líčení se s nimi stane rychlejší a pohodovější.

Ženy, které nejsou spokojené se svými nevýraznými rty, určitě ocení permanentí make-up rtů. Tato úprava umožňuje například trvalou konturu rtů, která napomůže zvýraznit nebo upravit tvar vašich rtů. Dále se také nabízí možnost vyplnit pigmentem rty celé. Toto líčení určitě oceníte v případě, že na rtech nesnesete rtěnku.

Aplikace permanentího make-upu

Mnoho z vás má jistě obavu především z toho, zda aplikace permanentího make-upu bolí a jak bude výsledek aplikace vypadat. Co se týče bolestivosti, ta je velmi individuální a odvíjí se především od vaší osobní hranice vnímání bolesti. Tvář je velmi citlivá na bolestivé podněty, a to zejména právě ty oblasti, které trvalé líčení řeší nejčastěj, což jsou oči a rty. Proto je také standardem použití lokální anestézie před zákrokem. Ta napomůže vnímání bolesti utlumit.

Výsledná podoba make-upu je pak závislá zejména na péči o pleť před a po aplikaci. Pro co nejefektivnější výsledek je potřeba například omezit před aplikací použití mastných krémů a v den aplikace vůbec nepoužívat žádné líčení. Kontraindikací zákroku je například i braní antibiotik. Stěžejní je hlavně péče o upravovaná místa po zákroku.

Hojení, pozákroková péče a korekce

Po zákroku se začne v místech aplikace objevovat stroupek, který za několik dnů začne odpadávat. Tato doba závisí na schopnosti vašeho těla se hojit. Po odpadnutí se ovšem postižené místo hojí i dále a je třeba je řádně ošetřovat, aby výsledek make-upu byl co nejlepší. K ošetření se používá speciální hojící mastička, která vám bude doporučena vaší kosmetičkou. Odstín make-upu postupně slábne a výsledný odstín se objeví zrhuba po pěti týdnech. Případnou korekci, která má za úkol upravit nerovnoměrnou barevnost pigmentu, je proto vhodné dělat až po uplynutí této doby.

Velmi důležitým aspektem perfektního výsledku permantního make-upu je samozřejmě zkušenost specialisty, který vám make-up provádí. Nenechte se tedy zlákat nízkou cenou a při konzultaci si všímejte zejména hygieny prostředí, ve kterém se zákroky provádějí. Dobré je také sledovat recenze. Profesionální přístup a zkušené odborníky na aplikaci permanentího make-upu naleznete například v estetickém centru Aesthea v Brně.

Fotografie