Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Na co si dát pozor při výběru kojeneckého oblečení?

Dětská pokožka je velmi jemná, a proto je třeba vybírat vhodné kojenecké oblečení, které ji nezpůsobí žádné nepříjemné podráždění, umožní dítěti se pohodlně pohybovat, a bude také pěkně vypadat. Ne každé oblečení však tyto podmínky splňuje a špatný výběr může způsobit nemalé potíže. Při výběru vhodného kojeneckého oblečení bychom tedy měli zvažovat několik aspektů.

Materiál

Materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno, je nejdůležitější věc, na kterou by se každá maminka měla před koupí jakéhokoliv kousku soustředit. Uvádí se, že nejvhodnějším materiálem pro kojence je bavlna či len.  Tyto dva oblíbené materiály jsou totiž prodyšné a velmi příjemné, tudíž i vhodné pro celodenní nošení. Pokud je to možné, vyhněte se syntetickému materiálu, který může pokožku podráždit.

Střih

Samozřejmě i správný střih hraje velmi důležitou roli. Je potřeba, aby se vaše miminko cítilo dobře a oblečení ho nikde neškrtilo či netlačilo. Uvědomte si, že kojence budete velmi často svlékat nebo převlékat, a proto by k tomu mělo být oblečení uzpůsobeno. Praktické rozepínání kojeneckého body je nezbytné.

Velikost

S pohodlím dítěte je také velmi úzce spjato zvolení správné velikosti, což může být někdy taktéž docela složité. Oblečení by nemělo být příliš upnuté, ale ani příliš velké či volné. Pokud si s velikostí nevíte rady, raději si nechejte poradit přímo ve specializovaném obchodě. Téměř v každém obchodě totiž narazíte na rozdílnou tabulku velikostí, proto si ji raději vždy pečlivě prohlédněte a miminko přeměřte.

Cena

I cena je důležitým aspektem výběru. U dětí upřednostňujte spíše kvalitu před nízkou cenou, neboť nekvalitní oblečení může podráždit pokožku, či dokonce spustit alergickou reakci.

Na co se zaměřit u jednotlivých kousků?

Klobouky a čepice pro ochranu před sluncem

Pokud se chystáte na procházku nebo venkovní aktivity se svým kojencem, měli byste zvážit pořízení klobouku nebo čepice. Slunce může být pro dětskou pokožku velmi citlivé, a proto je důležité chránit hlavičku a obličej vašeho dítěte. Zvolte lehký, prodyšný materiál, který nepřehřeje vaše miminko, a zároveň mu poskytne dostatečnou ochranu před slunečními paprsky.

Rukavičky a ponožky pro teplo a komfort

Kojenecké rukavičky a ponožky jsou skvělými doplňky, které udrží ruce a nohy vašeho dítěte v teple. Vyberte si měkké a pohodlné materiály, které nebudou dráždit dětskou kůži. Rukavičky jsou také užitečné, aby se dítě neškrábalo, pokud má citlivou pokožku nebo ekzém.

Barevné náhrdelníky a náušnice pro holčičky

Pokud máte holčičku, můžete ji ozdobit jemnými a bezpečnými náhrdelníky nebo náušnicemi. Vždy si dejte pozor, abyste vybrali šperky vyrobené z materiálů, které neobsahují škodlivé látky a jsou navrženy s ohledem na bezpečnost dětí. Dětské šperky by měly být bez ostrých hran a nepříliš těsné.

Babiččiny svetříky a dečky

Někdy jsou tradiční dětské svetříky a dečky vytvořené s láskou babičkou nebo maminkou tou nejlepší volbou. Tyto kousky mohou být nejen pohodlné, ale také mají sentimentální hodnotu. Doporučujeme si ověřit, zda neobsahují staré knoflíky, které by mohly být pro dítě nebezpečné.

Ochranné sluneční brýle

Pokud se chystáte na dovolenou na pláži nebo do hor, mohou být sluneční brýle pro vaše dítě důležité. Sluneční paprsky mohou poškodit oči malých dětí, a proto je vhodné investovat do kvalitních ochranných brýlí s UV filtrem.

Vybírání doplňků s ohledem na bezpečnost

Při výběru dětských doplňků mějte vždy na paměti bezpečnost. Zkontrolujte, zda neobsahují malé části, které by mohly být polknuty, a zda jsou vyrobeny z nezávadných materiálů. Doplňky by měly být navrženy tak, aby se nedaly snadno utáhnout a nezpůsobovaly potenciální nebezpečí pro dítě.

Přečtěte si také Překombinovat barvy se nevyplácí. Na co pozor? nebo Nehty, vlasy, make-up – kdy je u dětí nejlepší čas začít