Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Překombinovat barvy se nevyplácí. Na co pozor?

Barvy mají ladit

Jistě, existují lidé, kteří rádi svítí všemi barvami. Oblékají se tímto stylem neustále a nikdy je nevidíte jednobarevné nebo barevně sladěné. Už se z toho stal jejich styl a nikdo si je neumí představit jinak. A někomu skutečně takové šílené barevné kombinace sluší a vypadá s nimi dobře. Ale u většiny lidí platí, že budou připomínat papouška a ostatní se jim budou tajně nebo dokonce otevřeně posmívat. Příliš barev je spíš na škodu a jen jste s nimi středem pozornosti. Lepší je, pokud barvy příjemně ladí. I pak můžete být středem pozornosti – ale sklízíte jen obdiv.

Představte si paletu

Nevíte, jak se dají kombinovat barvy, abyste nevypadali jak z estrádní show? Není to až tak těžké. Chce to jen víc přemýšlet nad tím, co si obléknete. Dobré je představit si nebo přímo nakreslit či vytisknout barevnou paletu. Na ní hezky vidíte, jak jsou barvy seřazené za sebou. A nejspíš vám hned dojde, že mít na sobě celou paletu není ideální.

Odborníci na oblékání doporučují volit vždy dvě, maximálně tři barvy. Víc už je přespříliš.

Sousední barvy

Nechcete chodit jednobarevní, protože vám to přijde příliš nudné? V tom případě se řiďte paletou a volte vždy dvě (až tři) sousedící barvy. Ty k sobě budou pasovat úplně nejlépe. Takže třeba ke žluté volte oranžovou a světle zelenou. Nebo kombinujte odstíny zelené. Nebo odstíny modré. Nebo odstíny jakékoliv jiné základní barvy.

Kontrastní barvy

Lidé, kteří překombinovávají barvy, mají rádi kontrasty. Nebaví je, když spolu barvy ladí a jsou si blízké. Ale kontrastů můžete v šatníku využít, aniž byste přitom vypadali jako blázni. A opět vám s tím skvěle pomůže barevná paleta. Pokud je kruhová, tak kontrastní barvy jsou umístěné vždy naproti sobě. A v tomto okamžiku byste si měli vystačit se dvěma.

Třeba fialová se žlutou vypadají famózně, růžová se zelenou taktéž a ani červenou s tmavší zelenou nic nezkazíte. Zkrátka zkoušejte a dívejte se při tom pořád do zrcadla. Jakmile se to bude líbit vám, bude se to líbit i ostatním (a i kdyby ne, na jejich názoru vám až tak sejít nemusí).

Trojúhelník

A co když si nemůžete pomoci a zkrátka chcete tři barvy, protože dvě vám přijdou příliš nudné? V tom případě je tu opět na pomoc paleta. Nakreslete si na ní pomyslný rovnostranný trojúhelník a jeho vrcholy vám označí tři barvy, které k sobě budou dobře sedět. Kdykoliv si trojúhelník pootočíte, vzniknou vám nové kombinace.

Přečtěte si také Oleje v kosmetice – jaké se používají a proč? nebo Nehty, vlasy, make-up – kdy je u dětí nejlepší čas začít

Fotografie