Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Trendy v dětské módě

Návrat Looney Tunes

Pamatujete si, jak jste před dvaceti lety vy sami nebo vaše děti milovali postavičky z animovaných seriálů Looney Tunes? Zapomenuté nejsou ani dnes a neustále se vysílají. Najdete je jak v ranním vysílání běžných televizních stanic, tak na streamovacích platformách. Takže i dnešní děti je dobře znají.

Proto se není čemu divit, že oděvy s těmito postavičkami u nich jasně vedou. A nejen u těch nejmenších. Milují je i leckteří dospělí. Bugs Bunny a jeho zvířecí přátelé patří mezi jasné tipy v módě i v televizi při nudných deštivých dnes už po desítky let – a dnešní nové „animáky“ jim ani v nejmenším neubraly na slávě.

Moderní pohádkové postavičky

Menší děti dnes milují oblečení se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny. U předškolních dětí tak určitě nešlápnete vedle, když jim pořídíte něco s králíčkem Bingem nebo štěňaty z Tlapkové patroly. Tyto dva seriály jsou jasné jedničky po celém západním světě a merchandising těchto značek to samozřejmě reflektuje – takže obchody jsou doslova zavaleny nejen módou s obrázky těchto postaviček, ale seženete s nimi i vše ostatní od nádobí přes hračky až po školní brašny.

Móda pro větší děti

Menší školní děti mají také své idoly. Ještě tolik nesledují hudební scénu, takže u nich opět vítězí motivy z jejich oblíbených televizních příběhů. Ale často už i z her, protože v tomto věku začínají poznávat slasti hraní na počítači a chytrém telefonu a rodiče se naopak začínají obávat, jestli v tomto ohledu svým potomkům nedávají přílišnou volnost. Každopádně, pokud vaše dítko má nějakou oblíbenou hru nebo seriál či film, tak oblečení jím inspirované ho opět nadchne.

Dospělejší móda

Kolem desátého roku se vše mění, děti opouštějí své oblíbené postavičky – a nebo je aspoň nechtějí nosit viditelně na oblečení. Od desátého roku věku si děti začínají budovat svůj vlastní módní styl a rodiče by jim měli přestat vnucovat ten svůj. Holčičky opouštějí panenkovskou růžovou barvu, kluky zase víc láká sportovnější oblečení nebo to inspirované army stylem.

Nechte dítěti volnost ve výběru, konzultujte ho s ním a raďte mu. Doslova mu dělejte módního poradce, aby příliš nepřekombinovávalo jednotlivé prvky. Ale nemá smysl vnucovat mu něco, co už se mu nelíbí nebo nosit nechce – stejně by to pak nenosilo. Uvědomte si, že vaše dítě už má svou hlavu, svou fantazii a své preference – dávno už není malé a nemůžete si ho oblékat, jak se líbí vám. A spokojené dítě přinese spokojenost do celé rodiny (i když nic se samozřejmě nemá přehánět a zbytečné rozmazlování a nakupování tun oblečení podle dupnutí dítka není nejlepším krokem ve výchově).

Přečtěte si také Na co si dát pozor při výběru kojeneckého oblečení? nebo Batoh, kabelka, vak – jak si vybrat?

Fotografie