Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Batoh, kabelka, vak – jak si vybrat?

Složitý výběr

Lidi se dělí na několik skupin, které jsou vzájemně doslova neslučitelné. A jedna skupina té druhé nikdy nedokáže vnutit svůj světonázor. O co jde? Přesně o batoh, kabelku, vak, případně ledvinku. Kdo se zamiluje do jednoho, už nikdy nechce to další. Takže batůžkáři (či batůžkářky) by si nikdy nevzali kabelu (pánskou ani dámskou). Příznivci pohodlných vaků zase nechápou módu batohů. A milovnice různých typů kabelek koukají skrze prsty na obě předchozí skupiny. A pak jsou tu ti, kteří si oblíbili retro ledvinku a nosí v ní své nejcennější poklady. Přitom každé z těchto zavazadel má svá pro i proti a není důvod zavrhovat jedno kvůli druhému.

Důvod používání

Proč si někdo oblíbil kabelku, zatímco jiný nedá dopustit na batoh? Důvodem je to, že je používají přesně ve chvíli, na místech a na obsah, který chtějí. Vyhovuje jim jejich velikost, tvar, způsob nošení a především to, že se jim dovnitř vejde vše, co považují za nutné – a ještě možná zbude místo na nějakou náhodnou drobnost.

Na prvním místě při výběru je tedy zejména praktičnost. Do batohu se toho vejde spoustu včetně svačiny, notebooku, sluchátek, nabíječek, knihy nebo náhradního oblečení. Kabelka (nikoliv psaníčko, kam sotva nacpete chytrý telefon) dokáže posloužit úplně stejně dobře, zvlášť pokud je velká. A vak totéž – sice je méně přehledný, ale někomu to vyhovuje a rád se v něm přehrabuje.

Prostředí

Rozhodovat byste se měli také podle toho, kam vyrážíte. Ženy si oblíbily spíš velké kabely než batohy, nosí je na nákup, do kanceláře, do divadla, zkrátka kamkoliv. Ale třeba na výlet nebo pěší túru už moc vhodné nejsou. To i zaryté milovnice kabelek přesedlávají na batoh.

Batoh je v tomto ohledu mnohem univerzálnější. Stylové, moderní batohy mohou posloužit v kanceláři, ve škole i na párty, ale vyrážet s nimi můžete do terénu, cestovat a tak dále. Navíc bývají výrazně odolnější.

U vaků platí, že jsou spíše určeny pro outdoorové aktivity, na cesty a tak dále. Dáte do nich vše potřebné na výlet, ale do práce nebo do školy se moc nehodí, notebook se do nich nevejde a o tablet byste se nejspíš kvůli jejich tenkým stěnám báli.

Materiál

Pokud sháníte něco trendy, odolného, praktického a dostatečně velkého, bude rozhodování opět těžké. Batoh totiž klidně může být kvalitnější než kabelka – ale může to platit i naopak. Každý materiál má svá pro i proti. Takže pokud kupujete nový baton nebo kabelku zajímejte se o to, z čeho je to vyrobené. Ostatně, od materiálu se odvíjí i cena.

Běžný je polyester a nylon, což jsou lehké a dost odolné materiály, které jsou poměrně lehké – na batohy tedy ideální. Ale mnohem slušivější je například kůže, která vypadá stylově právě na kabelce – nebo se z ní vyrábějí pánské kabely. Každý materiál má své vlastní výhody a nevýhody, takže uvažujte, co vám bude vyhovovat nejvíc.

Přečtěte si také Móda pro muže: tepláky nebo kalhoty? nebo Ekologická kosmetika – jak ji nejlépe vybrat?

Fotografie