Články & návody

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

NašeMimčo.cz - kvalitné bavlněné kojenecké oblečení. Možnost odložené platby.

Míka Servis - pravidelný i jednorázový úklid kanceláří.

Dentální hygiena Brno - pro děti i dospělé.

Dokurzu.cz - semináře a rekvalifikační kurzy Ostrava a okolí

WESTPOINT a.s. - úklidové služby Praha.

FoodART agency s.r.o. - svatební catering na míru.

 

Móda pro muže: tepláky nebo kalhoty?

Tepláky VS kalhoty

Odpověď na otázku, zda si obléknout tepláky nebo klasické kalhoty, záleží na mnoha faktorech. A nejde zdaleka jen o to, že tepláky považujeme za sportovní oděv a kalhoty zase za ten formální. Ony totiž nejsou tepláky jako tepláky – a nejsou kalhoty jako kalhoty. Takže vyznat se v tom nemusí být až tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. A zároveň dnes není tolik dbáno na etiketu, takže leckoho můžete vidět v teplácích i tam, kde byste to nikdy nečekali.

Volnočasová móda

Tepláky jsou typickým zástupcem nejen sportovní, ale i volnočasové módy. Jsou pohodlné a příjemně volné, jsou vyrobené z měkkých materiálů, neškrábou, nejsou nikde těsné. Zkrátka se v nich člověk cítit dobře a svobodně. I proto se staly typickým oděvem nejen pro sportování a cvičení, ale nosíme je i doma nebo ven, když je chladno a jdeme třeba na procházku. Ten, kdo preferuje své osobní pohodlí, je jasně teplákový typ.

Klasická móda

Oproti tomu klasické kalhoty jsou vhodné pro formální nebo poloformální příležitosti. Nosí se tedy zpravidla na pracovní setkání a schůzky, děti je nosí do školy, oblečeme je na slavnostní události nebo na „lepší“ večerní vycházky. Jejich specifikem je, že jsou vyrobeny z různých materiálů. Některé jsou z bavlny, jiné z polyesteru, další z vlny, jiné z džínoviny či manšetru.

U klasických kalhot panuje velká pestrost materiálů, ale i pestrost stylů a vzorů. Kromě sportu se dají nosit snad kamkoliv a kdykoliv, za jakéhokoliv počasí. A jsou vhodné pro lidi, kteří hledají elegantní a profesionální styl oblékání.

Co takhle kombinace?

Je důležité mít na paměti, že každý člověk má svůj styl a své preference v oblékání. Pokud jste se zhlédli v rapu, tak vás do klasických kalhot nejspíš nikdo nedostane. Pokud jste odmala zvyklí nosit kalhoty a pracujete v kanceláři, tak tepláky oblékáte maximálně na zahradu. A každý typ oblečení je navíc vhodný pro určité situace.

Aby toho nebylo málo, vyrábějí se i zajímavé kombinace těchto dvou módních kousků. Pořídit si dnes teplákové kostýmy pro muže nebo ženy, které nabízejí volnost pohybu a zároveň elegantní vzhled, není žádný problém.

Kulturní zvyklosti

Kromě určité cílené rebelie je vhodné při oblékání myslet nejen na prostředí, kam míříte, ale i na místní zvyky. V Evropě je běžné, že do práce chodíme formálněji oblékaní, takže v teplákách nepůjdeme. Pokud jste ale zaměstnancem fitness centra nebo sportovního obchodu, můžete v teplákách beze studu chodit a bude to naopak vítanější než seriózní kalhoty. Naopak, v kanceláři se očekává, že zaměstnanci budou mít na sobě formální oblečení. A pokud trváte na opačném oblékání, nejprve si to vyjasněte s nadřízeným – třeba ho svým nápadem zaujmete.

Přečtěte si také Svatební dar, který potěší ale neurazí nebo Permanentní make-up pro trvalou krásu.

Fotografie