Články & návody

Firmy pro Vás

Zlatnictví Ladislav Kouřil - snubní a zásnubní prsteny z bílého, červeného i žlutého zlata.

Doplňky

Podle čeho vybrat kabelku do školy?

29. 8. 2017

Nový školní rok se nezadržitelně blíží a s ním také čas začít přemýšlet nad tím, do čeho všechny ty sešity a učebnice letos naskládat. Tento problém řeší rok co rok zejména všechny mladé slečny, které chtějí svůj otrhaný batoh vyměnit za moderní tašku. Jak tedy vybrat ideální kabelku do školy?

Jak pečovat o snubní prstýnky?

20. 1. 2017

Snubní prsteny, které si při obřadu vzájemně nasazují ženich s nevěstou, patří mezi hlavní symboly celé svatby, a hlavně také lásky mezi novomanželi. Tyto prstýnky pak doprovázejí dvojici mnohdy i celý život, a právě proto je důležité nezanedbávat jejich péči. Jelikož jsou tyto prsteny vystaveny každodennímu nošení, působí na ně mnoho nejrůznějších vlivů, které mohou snižovat přirozený lesk tohoto šperku. Jak bychom tedy měli o snubní prstýnky správně pečovat, aby vypadaly stejně krásně i po dlouhé době?

Tipy a inspirace pro náramky

17. 3. 2016

Náramky jsou stylovou součástí módy. Není zase tak těžké naučit se je kombinovat. Mohou s vaším outfitem příjemně ladit, ale na škodu není ani kontrast. Jen nesmí být moc veliký, abyste v závěru se svými náramky nehrála všemi barvami i s oblečením. Pestrá móda ano, ale ne na každém centimetru vašeho těla.

Piercing: ozdoba, která může být nebezpečná, naučte se o něj pečovat

11. 3. 2016

Piercing sám o sobě nebezpečný není, ale když je špatně aplikován nebo se o něj nestaráte, můžete se pěkně spálit. Rozhodně si nepropichujte žádné části těla sami, ublížíte si. Při propichování a vkládání piercingu na místo určené, je potřeba řadu zkušeností. 

Naučte se vybírat náušnice podle typu hlavy

3. 3. 2016

Dnes je na trhu velký výběr náušnic. Nebudeme vám teď radit ohledně jejich kvality, i když je všem jasné, že drahé kovy mají vyšší životnost, než třeba bižuterie. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, když sáhnete „vedle“ tvarem náušnic.